вівторок, 30 серпня 2022 р.

Візуалізовані дихальні техніки для заспокоєння та розслаблення дітей

 






Як батькам підготувати дітей до повітряної тривоги в школі


 У кожної сім’ї є власний план дій під час повітряної тривоги. Але школа як «окрема родина» повинна діяти злагоджено. Тому важливо прийняти загальні правила евакуації під час сигналу сирени у школі. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ Україна) підготував коротку інструкціюдля українських батьків про те, як готувати дитину до школи в умовах війни.

Батькам варто дотримуватися таких рекомендацій.

1. Поговоріть з дитиною про евакуацію у школі: дізнайтеся про її ставлення до цього та можливі страхи. Педагоги також проведуть бесіди, але важливо, щоб цей процес був двостороннім, а настанови, які дитина отримує від батьків та вчителів, не суперечили одна одній.

2. Поговоріть про особисту відповідальність під час евакуації. Поясніть, що вчителі обов’язково супроводжуватимуть клас, але дитині так само важливо дотримуватися правил та прямувати з усіма до укриття.

3. Необхідно пояснити дитині, що попри повітряну тривогу освітній процес триває, і не можна так просто залишати заклад освіти. Також варто нагадати дитині, що перебування поза межами укриття може загрожувати її життю та здоров’ю.

4. Ознайомтеся з безпековими правилами школи до початку навчального року, уточніть нюанси, які вас хвилюють, з адміністрацією чи вчителями.

5. Надайте адміністрації всю необхідну інформацію: свої контакти і контакти тих, хто може забирати дитину зі школи, деталі про стан здоров’я дитини.

6. Подбайте про те, щоб дитина теж володіла важливою інформацією: знала ваші контакти, свою групу крові, чи має хронічні хвороби тощо (наприклад, це може бути нашивка на шкільній формі для дітей початкової школи).

7. Якщо в дитини є особливі потреби, ви хвилюєтеся про її фізичний чи ментальний стан, окремо проговоріть це з адміністрацією. Уточніть про медикаменти чи інші засоби, що необхідні дитині, узгодьте окремі канали комунікації з вами за потреби.

8. Долучіться до загального каналу комунікації – розсилки / чату школи чи класу, щоб отримувати необхідні новини.

9. Будьте впевнені, що діти прямують до укриття, де є все необхідне для їхньої безпеки та комфортного перебування.

10. Підтримуйте атмосферу взаємоповаги: не турбуйте вчителів без нагальної потреби, адже під час повітряної тривоги вони першочергово дбають про дітей.

11. Пам’ятайте, що закінчення повітряної тривоги у школі синхронне з повідомленнями від держави, тож діти весь час мають перебувати в укритті.

12. Поважайте правила школи, відповідно до яких може бути заборонено забирати дитину до завершення повітряної тривоги заради дотримання безпеки всіх учасників освітнього процесу.

13. Якщо під час сигналу тривоги ви перебуваєте на території школи, дотримуйтеся загальних правил евакуації, адміністрація спрямує вас до підготовленого укриття.

14. Пам’ятайте, під час повітряної тривоги педагог не має права відпустити дитину додому на прохання батьків.

Важливо також провести роз’яснювальну роботу з дітьми щодо найближчих укриттів на шляху до закладу освіти, якщо тривога застала дитину зненацька, наприклад, коли вона пішки йшла до школи. Дитина повинна знати, де на шляху до школи розташоване найближче укриття, щоб вона могла там заховатися.

Також важливо роз‘яснювати дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами: зберігати пильність, уникати підозрілих предметів, не скорочувати шлях до та зі школи.

Якщо ж швидко дістатися до найближчого укриття неможливо, треба скористатися наявними природними або штучними укриттями, зокрема, рельєфом місцевості (балки, яри тощо), заглибленими приміщеннями та спорудами, а якщо такого немає – будівлями і спорудами різного призначення за правилом «двох стін».

Якщо дитина перебуває в громадському транспорті, необхідно залишити транспорт та перейти до найближчого укриття.

вівторок, 23 серпня 2022 р.

Державний прапор це святиня

 https://youtu.be/uRvV5iSBO7w



7 фактів про український прапор, які варто знати

 

День прапора в Україні відзначають 23 серпня. Пригадаймо деякі історичні факти про цей національний символ.

Історія свята

18 вересня 1991 Президія Верховної Ради України постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. 28 січня 1992 Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора». А 23 серпня 2004 року Леонід Кучма підписав указ про встановлення свята державного прапора. З 23 серпня 2009 року засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні. Під синьо-жовтим прапором в Україні зустрічають іноземних гостей, військовослужбовці приймають присягу, працюють українські посольства, він вивішується в ООН. Далі сім історичних фактів про український прапор.

20 цікавих фактів

1. Перша історична згадка про поєднання жовтого і синього кольорів датується 1256 роком – днем заснування Львова. На гербі міста поєдналися жовтий лев на голубому тлі. У запорожців також зустрічалися сині прапори із золотими орнаментами.

2. Спочатку синьо-жовті прапори були трикутної форми. Перша спроба утворити прямокутний прапор з жовтого і блакитного кольорів була зроблена Головною Руською радою на Галичині. А вже в 1848 році за ініціативою Ради на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

3. У 1917 році відбулася українська революція, з’явилася УНР. У битвах за свою свободу українські воїни йшли в бій під синьо-жовтими прапорами. Так, у битві під Крутами над захисниками української свободи майорів саме такий стяг.

4. Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора як нашого національного символу відбулося 22 березня 1918 року — Центральна Рада на чолі з Михайлом Грушевським прийняла Закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапор Української Народної Республіки.

5. Досі експерти сперечаються, який колір має розташовуватися вгорі, а який – внизу. Така плутанина виникла ще під час УНР: тоді застосовували обидва варіанти. Символіка кольорів набагато глибша, ніж просто уособлення неба і поля пшениці. Золоте, жовте символізує Творця, Бога-Отця і взагалі, духовне начало. Синє ж – це все земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння в надії, що вони нею не зловживатимуть.

6. Після завоювання України більшовиками та утворення УРСР Володимир Ленін затвердив прапор республіки: червоне поле, а у верхньому кутку – синьо-жовтий прапорець. Але з ідеологічних міркувань вже в 1919 синьо-жовтий колір зник з прапора.

7. 22 липня 1976 року на Олімпійських іграх в Монреалі один канадський студент українського походження розгорнув синьо-жовтий прапор під час змагань із гандболу. Тоді його швиденько з трибун забрали: у цьому побачили небезпеку. А 26 квітня 1989 року, в річницю Чорнобильської трагедії, активіст Юрко Волощак розгорнув синьо-жовтий прапор на площі Ринок у Львові. Це був перший випадок використання національного прапора за весь радянський період.

понеділок, 22 серпня 2022 р.

неділя, 21 серпня 2022 р.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

https://ninarussu.blogspot.com/p/blog-page_48.html



Чим Україна славиться на весь світ: 31 здобуток українців

 24 серпня – наш День Незалежності, за яку ми боремося століттями. «Освіторія» публікує лише невеликий список безцінних багатств нашої країни – 31. Як і виповнилось незалежних років нашій неньці. Кожен здобуток – важлива частина пазлу нашої безсумнівної перемоги над російським злом. Усі українські багатства захопливо описані в книзі «Ці дивовижні українці».

субота, 20 серпня 2022 р.

🎯 Як навчити дитину планувати?

Грамотне планування – фундамент успішного майбутнього!


Тайм-менеджмент – навичка, яку важливо розвивати в дитини з раннього віку. Що раніше ви навчите малюка планувати та розвивати корисні звички, то кращих результатів він досягне в навчанні та житті.
Зазвичай сучасні діти мають багато справ: школа, спортивні секції, позакласні заняття, ігри та розваги з друзями. Кожна з цих справ важлива для розвитку дитини.
Також дитина має багато щоденних завдань, які повинні стати корисними звичками вже в ранньому віці: застеляти ліжко, прибирати іграшки, робити уроки, чистити зуби, робити зарядку.
Дитині важливо знайти баланс між усіма справами та грамотно спланувати їх упродовж дня, тижня й місяця. Так вона навчиться ефективно розпоряджатися своїм часом.
Вам може здаватися, що дитина ще занадто маленька, щоб зрозуміти суть тайм-менеджменту. Однак є способи навчити її керувати своїм часом і правильно складати розпорядок дня.
Почати можна з прочитання цієї статті та виконання завдань на планування та постановку цілей, які допоможуть сформувати маленькі корисні звички, навчать планувати день і тиждень, а також ставити короткострокові та довгострокові цілі.
Виконуючи ці завдання, дитина навчиться грамотно розподіляти час виконання кожного завдання, краще розставляти пріоритети та поліпшить свої аналітичні навички.
Грамотне планування та правильні звички не лише допомагають доводити до кінця розпочаті справи, але й знижують рівень стресу під час їх виконання, що зробить ваше життя та життя дитини більш гармонійним і змістовним.

Повітряна тривога в школі

 Що потрібно робити?

Рекомендації від молодого буковинця



https://molbuk.ua/index.php?newsid=265443&fbclid=IwAR0rvAsQPj05sBiWxIjNHaFnaWbaKnWvm_leAn_celHHiLNB8uvitjOu51U

середа, 17 серпня 2022 р.

 Привіт. Рада бачити Вас на цьому сайті.

Час не стоїть на місці ,зараз дуже актуально мати свій блог. От і я, вирішила завести свій блог. А оскільки, працюю вчителем початкових класів, тому назвала цей блог “Блог вчителя початкових класів

Мета цього блогу – об’єднати зусилля вчителів, для підвищення ефективності навчання і виховання дітей, надання практичної допомоги вчителям та батькам у плануванні роботи з навчання та урізноманітнення вільного часу школярів.

На сайті ви зможете знайти цікаві розробки уроків, сценарії позакласних заходів, пам’ятки, методичні розробки, презентацій до уроків, загадки, вірші, пісні та фонограми для проведення різних заходів, посилання на підручники, довідники, словники, та багато іншого цікавого та корисного матеріалу до уроків. Хочу також зазначити, що усі матеріали, які розміщені на сайті, можна легко завантажувати на свій комп’ютер без обмеження швидкості та нав’язливої реклами. Також багато матеріалів таких, як наприклад: презентації, підручники ви можете переглядати онлайн прямо на сайті.

Сподіваюся, Ви знайдете тут для себе щось цікаве та корисне.



всесвітній день домашніх тварин

  30 листопада — прекрасний привід проявити ще раз любов до наших домашніх улюбленців, адже саме в цей день відзначають їхнє свято. Учні 2 к...